Bike music fest Paseky nad Jizerou

11.08.2008 16:39

Sobota 9.8.2oo8 – to je datum, na který jsme si s Luckou naplánovali náš první MTBO závod v životě.. Právě tento den se totiž konal v Pasekách nad Jizerou velmi populární Bike Music Fest.. Propozice závodu mluvily jasně – hlavní část závodu bude orientační bikový závod = MTBO s časovým limitem 5hod.. Plus jako bonus - bodovaný výjezd sjezdovky, který již tradičně velmi promíchává konečné pořadí.. My jsme zvolili kategorii smíšených dvojic.. Po odprezentování a vyfasování startovního čísla 230, jsme už jen čekali na svůj start, který přišel lehce po desaté hodině.. Jako zkušení „borci“ jsme měli do dvojice pouze jeden mapník, který na svém stroji vezla Lucka, a tak byla pasována i do role hlavního navigátora J.. První úsměvný okamžik nastal ihned po našem odstartování, po přijetí mapy - kdy Lucka zvolila naprosto odlišný postup od ostatních závodníků.. Naše první metry vedly totiž zpět na start a následně přes sjezdovku pryč.. Lucka se v mapě vyznala opravdu velmi dobře.. Trať nás zavedla do více, či méně nám známých míst v širokém okolí.. Jako bonus byla pro všechny bikery kontrola v harrachovském lanovém centru.. Po celou dobu naší jízdy jsme si závod velmi úžívali, (ikdyž dohledávání kontrol dalo někdy celkem práci).. Bohužel poslední dvě kontroly se nám z časových důvodů dohledat nepovedlo!! Do cíle jsme dorazili v čase 4hod 52min a 57s.. Tím jsme se vyhnuli překročení časového limitu a následné penalizaci.. Nastala chvíle krátkého oddychu a po 30 minutách následoval start na již zmiňovaný výjezd sjezdovky.. Základní a občas hlavní bod výjezdu byla první mezička, od které se teprve začínaly počítat body.. Přejetí této mezičky však nebylo vůbec lehké!! Naštěstí, nám oběma se to povedlo!! A mohli jsme začít bojovat se sjezdovkou!! Já jsem bohužel opustil svůj stroj již po 82 metrech, po jezdecké chybě, kdy mi při kličkování uklouzlo přední kolo.. Ovšem Lucka předvedla perfektní výkon!! Její jízda skončila ještě o dva metry výše než moje!! Výkonem 84 metrů tak ustanovila zdejší letošní nejlepší výkon mezi ženami!!
Po posčítání všech bodů figurovala dvojce Vlášek, Vlášková na krásném 4.místě!! Náš celkový součet : 420 bodů za MTBO + 83 bodů za výjezd = 503 bodů.. Bramborová pozice o pouhých 11 bodů poměrně zamrzela, ale na naší premiéru na MTBO to byl myslím velmi slušný výkon.. Počasí vyšlo, pořadatelé skvělí, večerní koncert výborný!! Co dodat?? Za rok na Bike Music Festu ahoj!!